Klub nadaných dětí

Základní škole Přemyslovců se podařilo získat statut: Škola spolupracující s Mensou ČR.

Titul „škola spolupracující s Mensou“ uděluje Mensa ČR základním a středním školám, které se na celonárodní poměry nadstandardně věnují práci s nadanými dětmi. V celém Ústeckém kraji tento statut získalo celkem pět škol (včetně gymnázií).

ZŠ Přemyslovců se delší dobu orientuje na technické vzdělávání, ekologii a sport. Cíleně vyhledává nadané žáky v různých oblastech vzdělávání. Pro žáky má připraven program pod názvem Klub nadaných dětí. Účelem je podchytit skupinu velmi nadaných dětí již v raném věku a poskytnout jim nadstandardní rozvoj a rozšiřování obzorů. K tomu máme k dispozici řadu naukových, logických a konstruktivních her, hlavolamů, rébusů, křížovek a deskových her.  Pomocí digitálních interaktivních pomůcek se žáci učí základům programování, rozvíjejí logické myšlení a prostorovou představivost. Pracujeme také s encyklopediemi, zajímavými časopisy a jinými zdroji informací, zaměřujeme se na schopnost vyhledávat a třídit informace. Nedílnou součástí klubu je také demonstrace jednoduchých fyzikálních či chemických pokusů. Pravidelně nás navštěvují úspěšné osobnosti v jednotlivých oborech. To vše hravou a poutavou formou.

Toto významné partnerství s Mensou ČR a s tím spojené aktivity pro žáky chceme i nadále rozvíjet. Samotné nás až překvapilo, kolik žáků máme na škole s nadprůměrným intelektem a dětí nadaných. Každým dnem roste zájem o náš klub, a tak jsme se rozhodli, že tuto možnost nabídneme i žákům a dětem, kteří neprošli testováním a mají chuť se ve svém čase touto formou rozvíjet. Případní zájemci se mohou informovat na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.