SLOVENSKO

Náš nejbližší soused. Historicky i lidsky. My jsme si ho v rámci Multikulturního týdne, který probíhal na naší škole, připomínali i s našimi prvňáčky.

Tento týden jsme si jednotlivé předměty zpestřovali povídáním o Slovensku.  Četli jsme si ze slovenských pohádkových knížek, prohlédli jsme si valašku/obušek. Zpívali jsme slovenské verze našich známých písniček pro děti, vyprávěli jsme si trošku z historie našich zemí, zjišťovali jsme, kolik stejného nebo podobného naše země mají. Zároveň jsme si pouštěli českou i slovenskou hymnu. Mohli jsme si už jen představovat, jak kdysi zněly obě najednou.

Představili jsme si Bratislavu s jejím hradem, veletokem Dunaj, typickým mostem, na kterém jako by přistálo UFO laughing; seznámili jsme se se slovenskou paní prezidentkou; ve školní jídelně jsme měli dokonce možnost ochutnat typická slovenská jídla. Prohlédli jsme si slovenské Euro a padesát let starou bankovku z Československa.

Děti si opět vyzkoušely pracovat ve dvojicích, kde musely spolupracovat a domluvit se na společném postupu. Vznikly tak v každé dvojici dva obrázky. Znak Slovenska a hrad, kdy inspirací nám byl ten Bratislavský.