Tak se nazývá náš třídní výukový projekt, který praktikujeme každoročně, vždy při odjezdu žáků na lyžařský nebo ozdravný pobyt, pořádaný školou. Žáci se dle svých zájmů převtělí do role učitelky a učitelka naopak usedne do lavice a stane se z ní pokorná žákyně.  Příprava na výuku, včetně volby pomůcek, její zprostředkování, oprava písemných textů je zcela v rukou žáků. Připravují průběh hodiny, výukové texty, společně hodnotí, opravují chyby, udělují pochvaly, ale i napomenutí. Spolupracují ve skupinkách, dvojicích, ale vystupují i samostatně. Využívají při výuce mezipředmětových vazeb. Výstupy z jednotlivých hodin jsou zakládány do žákovského portfolia. Vlastní hodnocení pak zaznamenáno do žákovských deníků.

„Škola naruby “ – pondělí 19. února 2024

Český jazyk + Matematika + Anglický jazyk + doplňkové aktivity: bezpečnost při koupání v přírodě