Během března jsme se seznámili s mnoha zajímavými knihami, jejich autory, ilustrátory, výrobou knih (od prvních řádků autora až po výtisk dané knihy). Zúčastnili jsme se i zajímavé besedy se spisovatelkou Ivonou Březinovou. 27. března proběhl na celé škole projektový den: Březen – měsíc knihy. Připomněli jsme si , kdo všechno se podílí na vzniku knihy, z čeho se kniha skládá (např. desky, blok, přebal atd.), kde všude můžeme knihy najít (knihovna, knihkupectví apod.), jaké texty se v knihách objevují (poezie, próza, drama). Seznámili jsme spolužáky se svými oblíbenými knihami a dali jim tipy na další knihy. Navrhli jsme si i svůj vlastní obal knihy. Březen byl prostě plný knižních zážitků. Teď už nás čekají Velikonoce. Čekání na ně jsme si zpříjemnili sladkou velikonoční nadílkou od paní učitelky.