V rámci Měsíce knihy se ve středu 27. března konal projektový den s názvem „Kniha žije“. Žáci se zapojili do interaktivních aktivit zaměřených na proces tvorby knihy. Seznámili se s prací korektora, ilustrátora a dalších tvůrců, kteří jsou nezbytní při vytváření knižního díla. Každý z nich měl možnost vyzkoušet si různé role a pochopit tak složitost a důležitost každého kroku.

Druhá část dne byla věnována spisovateli Vojtěchu Matochovi a jeho dílu „Prašiny“. Žáci se hlouběji seznámili s touto knihou, diskutovali o jejích hlavních tématech a poselství. Prozkoumali svět vykreslený v Matochových stránkách a zúčastnili se různých aktivit, které propojují jejich poznatky s obsahem knihy.

Na závěr si žáci zahráli na tzv. „bookstagrammery“, kteří se zaměřují na propagaci knih a čtenářských zážitků prostřednictvím sociálních médií.