Veletrh vědy 2024 – Inspirativní den plný objevů a zábavy

Dne 30. května se skupina 20 nadšených žáků (10 žáků z 1. stupně a 10 žáků z 2. stupně) vydala na Veletrh vědy do Prahy. První výzvou byla pro mnohé z nich již jízda metrem, která byla nejen nová, ale také fascinující. Po příjezdu na Veletrh vědy 2024 byli žáci přivítáni širokou škálou interaktivních aktivit, vědeckých ukázek a pokusů. Jako zástupce jednotlivých zastávek jmenujme např. zkoumání písma hlaholice, laserové bludiště, pozorování zvířat – mnohonožek, ukázky z 3D tiskárny, virtuální realita, výroba slizu, stavba kuličkové dráhy a mnoho dalších. Veletrh vědy 2024 přinesl nejen žákům, ale i nám dospělým, spoustu nových poznatků a pootevřel dveře do světa vědy a objevů. Už nyní se těšíme na další ročník.